fbpx

NAJBLIŻSZE GALE 2020

Warszawa

KLUB BANK - Cancer Fighters

12 MARCA

Gdańsk

Olivia Business Centre

21 MARCA

Warszawa

Legia Fight Club - Fundacja LEGII

28 MARCA

Poznań

Novotel - SIEPOMAGA

4 KWIETNIA

Zebraliśmy prawie

0

Na 8 galach

Współpraca z Fundacją Małgosi Braunek - Bądź

550x550__0014_badz

Historia

Fundacja „Bądź” realizuje testament Małgosi Braunek, która zmarła na nowotwór złośliwy w czerwcu 2014 r. Kiedy na pewnym etapie leczenia medycyna konwencjonalna (trzy operacje, sesje chemioterapii), nie była już w stanie jej pomóc, Małgosia dowiedziała się, że w innych krajach, w tym w sąsiednich Niemczech, od lat stosuje się terapie zintegrowane, łączące nowoczesne osiągnięcia medycyny naukowej z medycyną komplementarną, która leczy nie tylko chore narządy, lecz cały organizm człowieka. Niestety, Małgosi nie było już dane skorzystać z tych metod, ale pozostawiła po sobie swoją ostatnią wolę – utworzenia „centrum informacji i studiów nad holistycznym podejściem w medycynie” i wykorzystania w tym celu funduszy zgromadzonych przez przyjaciół i wielu ludzi dobrej woli na jej leczenie za granicą.

Misja

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wyraża społeczną potrzebę głębokiej reformy medycyny onkologicznej w Polsce, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej.
Inicjujemy i wspieramy współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka. Dzisiejszy, wysoce niezadowalający stan medycyny onkologicznej i leczenia chorób przewlekłych wynika z braku takiej wiedzy. Podnosimy więc świadomość ludzi chorych, a także środowiska medycznego, na temat profilaktyki chorób onkologicznych i przewlekłych oraz możliwości ich nietoksycznego, holistycznego leczenia.

 

Główne cele

Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest reforma medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby. Są one realizowane poprzez stymulację dialogu i współpracy w środowisku medycznym oraz konkretne działania, takie jak tworzenie wiarygodnych źródeł informacji dla pacjentów i lekarzy, organizację różnego typu warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych wspierających chorych.

Główną gałęzią działalności fundacji jest edukacja zdrowotna, z zakresu psychologii, duchowości i ciała, rzetelnych, wspierających metod komplementarnych. Są to organizowane przez nas warsztaty, wykłady, akcje edukacyjne. Druga gałąź to wiara – zmiana przekonań i podnoszenie świadomości społecznej o zasadności integralnego podejścia do zdrowia.

Współpraca z Fundacją Między Niebem a Ziemią

Nazywam sie Sylwia Zarzycka i jestem Fundatorem Fundacji Miedzy Niebem a Ziemia.

O zalozeniu Fundacji marzylam juz od dawna… Chec zrobienia czegos wspanialego i pomocy innym towarzyszyla mi juz od kilku ladnych lat. Poczatkowo tylko w myslach i marzeniach. Od dawna tworzylam w glowie obraz Fundacji. Myslalam o tym, ze musze wlasnie w tym kierunku spozytkowac swój nadmiar energii, optymizmu i entuzjazmu. Chcialam pomagac innym – dla samej siebie. Radosc dawania jest piekniejsza niz otrzymywania, zas kontakt z osobami, które nie moga zyc pelnia zycia, bo sa chore – uwrazliwia.

Na zalozenie Fundacji zawsze brakowalo czasu – a moze nawet nie czasu, bo czas zawsze mozna znalezc jesli sie czegos bardzo chce – brakowalo wiec chyba bodzca, który jednak pojawil sie w sierpniu 2010 roku. Bodzcem dla mnie byla Eliza Kugler i jej niepelnosprawna córeczka Ala – pierwsze podopieczne naszej Fundacji. To od nich sie wszystko zaczelo. Spotkalysmy sie w ubieglym roku w Sopocie. W trakcie spotkania dowiedzialam sie, ze Eliza jest mama samotnie wychowujaca od 10 lat niepelnosprawna córeczke. Gdy zaczela mi opowiadac o swoich codziennych – niewyobrazalnych dla mnie – zmaganiach, o chorobie Ali, o tym jak ciezko musi pracowac, zeby utrzymac siebie i dziecko, o tym ze nie stac ja bardzo czesto na lekarstwa, rehabilitacje, a takze jedzenie (!) i rzeczy codziennego uzytku – postanowilam jej pomóc. Moja pomoc – z racji wykonywanego zawodu – rozpoczela sie od zlozenia pozwu o zadoscuczynienie na rzecz Ali (istnieje bowiem duze prawdopodobienstwo, ze niepelnosprawnosc dziecka wynika z bledów w sztuce lekarskiej, które mialy miejsce po urodzeniu. Ala urodzila sie bowiem zdrowa). Po kilku miesiacach zaczelam jednak myslec o szerszej pomocy, co bylo glównym powodem zalozenia Fundacji. Przeczytajcie Panstwo w czesci Nasi Podopieczni te niezwykle przejmujaca historie mamy, który od 10 lat walczy samotnie o swoje dziecko, a przy tym – co jest niesamowite – nie stracila radosci zycia i stara sie zyc normalnie – tak jak jej rówiesnicy.

To wspaniale, ze tyle osób bardzo szybko popralo ten projekt i zapalilo sie do pomocy i pracy w naszej Fundacji. Mamy bardzo wiele pomyslów zwiazanych z dzialalnoscia Fundacji i pomoca ciezko chorym dzieciom i ich najblizszym. Mam nadzieje, ze zarazimy swoim entuzjazmem jak najwieksza ilosc osób chetnych do pomocy.

Sylwia Zarzycka

Fundator